Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obecné lesy s.r.o. Sása

Všeobecné informácie

obrázok - logo OL s.r.o. SásaObecné lesy s.r.o. Sása boli založené Obcou Sása ako Správa obecných lesov p.o. - príspevková organizácia obce, za účelom obhospodarovania lesných plôch a pozemkov Obce Sása, taktiež ako aj poľovného revíru Obce Sása. Príspevková organizácia Správa obecných lesov bola založená v roku 1995. Prvým štaturárnym zástupcom a teda aj konateľom bol p. Štefan Vajs.

V roku 2007 sa spoločnosť na podnet zákona o lesoch 326/2005 Z.z. v neskorších zneniach a predpisoch sa transformovala, a teda došlo k zmenu štruktúry spoločnosti a zmene vnútorných právnych predpisov, na spoločnosť s ručeným obmedzeným.
V súčastnej dobe je Konateľom Ing. Vladimír Brodniansky. Konateľ je štatutárnym zástupcom spoločnosti, rozhoduje a koná za spoločnosť vo všetkých veciach samostatne, pokiaľ nie sú podľa stanov alebo zákona vyhradené k rozhodovaniu valnému zhromaždeniu. Najvyšším orgánom spoločnosti je valné zhromaždenie. Pôsobnosť valného zhromaždenia spoločnosti vykonáva obec zastúpená starostom obce počas doby vykonávania jeho funkcie.

V Súčastnej dobe už transformovaná spoločnosť Obecné lesy s.r.o. Sása obhospodarujú vo svojej réžií poľovný revír o výmere 2087 ha. Hranicu revíru tvorí hranica katastra obce Sása. Lesy sú zastúpené na výmere 900ha. Ostatnú plochu revíru tvoria lúky, pasienky a polia.

Súčasťou poľovného revíru sú lokality Hlina,Markéšová,Lomné,Štetka, Kováčov Jarok, Bariny, Pod Sklienkou. V poľovnom revíre ktorý dostal príznačný názov "Tri vrchy Sása"  môžme vidieť rozmanitú zver, prevažne zver raticovú ( srnec,jeleň,divak) ale aj zver pernatú ( bažant poľný). Poľovný revír " Tri vrchy Sása" obhospodarujú Obecné lesy s.r.o. Sása vo svojej réžii a poľovným hospodárom je Ing. Vladimír Brodniansky.

 


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

SÁSA Počasie
ÚvodÚvodná stránka